Duur en data
- 1 jaar (totaal 884u)
- Eerstvolgende startdatum: 22/09/2023
Locatie
- Campus Mechelen
Kenmerken opleiding
Bespaar op je opleiding
Beschikbare opleidingsvormen
Met de opleiding Backend Developer word je op 1 jaar meester van de backend. Dé praktijkopleiding om knappe websites en apps te leren maken met o.a. PHP, Symfony en Node.js. Na een stage van 2 maanden, geslaagde eindproef en getuigschrift kan je zo aan de slag.
Backend Developer - voltijdse dagopleiding : waarom zou je deze opleiding volgen?
Websites en -apps hebben niet alleen een frontend, maar ook een backend nodig
De backend developer zorgt er voor dat alle input van de website (bv. een aankoop) netjes verwerkt wordt in de databank of via api in andere software. Daarbij gebruikt hij/zij een programmeertaal naar keuze. In deze cursus Backend ontwikkelaar focussen we op PHP, maar gaan we ook kennismaken met een sterk opkomend Javascript framework genaamd Node.js.
Dit is een complete PHP developer opleiding met véél praktijk, groepswerk, werken met api's, frameworks, databanken en uiteraard security waarna je direct aan de slag kan als backend ontwikkelaar.
Praktisch - nu met 2 maanden stage
3 dagen per week - in regel - heb je les op de campus in Mechelen. 2 dagen per week ga je thuis oefenen, herhalen, opdrachten maken en werken aan je eindwerk.
Deel 1 loopt tot ongeveer nieuwjaar. Deel 2 tot aan de paasvakantie. Vanaf de tweede week van de paasvakantie (let hiervoor op) start de stage van 2 maanden. We ronden de opleiding af eind juni met de presentatie van je eindproef voor een vakjury.
Je moet je eigen, krachtige laptop meebrengen en investeren in software. Zie hieronder voor meer uitleg.
Jongeren die het volledige traject volgen, blijven ten laste van de ouders voor kinderbijslag en fiscaliteit.
Programma
Backend Developer opleiding in Mechelen
Intake
Er zal een intake zijn aan het begin en aan het einde van de zomervakantie en ééntje vlak voor de start van de opleiding voor de late beslissers. Data worden voor de zomervakantie hier aangepast.
De test bestaat uit online testen die je vooraf aflegt via onze digitale leeromgeving, gevolgd door een gesprek met de docent(en).
Als je twijfelt, altijd meedoen aan de test. Het kan best zijn dat je toch toegelaten wordt bij een mindere test als je motivatie maar in orde is om je werkpunten weg te werken.
Je wordt automatisch uitgenodigd na verwerking van je inschrijving.
Deel 1
- Leren programmeren (11 sessies)
- Databanken (12 sessies)
- Functioneel programmeren - Backend (10 sessies)
- OO programmeren - Backend (13 sessies)
- Praktijk OO programmeren - Backend (9 sessies)
- Projectmanagement in de praktijk (6 sessies)
- Groepswerk 1 - Backend (3 sessies)
Deel 2
- PHP Advanced (13 sessies)
- Architectuur Backend (7 sessies)
- Framework Backend (13 sessies)
- Praktijk Framework Backend (7 sessies)
- REST api - Backend (5 sessies)
- Security - Backend (6 sessies)
- Business skills (4 sessies)
- Praktijk Backend developer (7 sessies)
- Groepswerk 2 - Backend (3 sessies)
- Eindproef - verdediging van je eindwerk voor een vakjury (1 sessie)
Je moet geslaagd zijn in intake om naar deel 1 en in deel 1 om naar deel 2 te mogen gaan.
Stage (2 maanden)
- Competenties verwerven op de werkvloer
- Werken aan concrete opdrachten
- Omgaan met klanten en collega's
- Opgelet! Begint in de tweede week van de Paasvakantie
Combineer deze opleiding met 'succesvol ondernemen' en maak van je getuigschrift een diploma
Goesting om vroeg of laat als zelfstandig Backend Developer aan de slag te gaan? Of wil je jouw ondernemingszin als toekomstig werknemer stimuleren? Wij geven je een duwtje in de rug met een praktische module die je ondernemersdroom prikkelt en concretiseert. Maak je keuze uit één van deze formules succesvol ondernemen.
✔️ haalbaarheidsstudie van je eigen project
✔️ begeleiding door een ervaren ondernemerscoach
✔️ officieel erkend diploma door de Vlaamse Gemeenschap (bij combi vakopleiding + ‘succesvol ondernemen’)
✔️ verschillende formules op jouw maat
✔️ geniet van de transitiepremie van de Vlaamse Gemeenschap
Voor wie?
Doelgroep
Iedereen die zin heeft om apps te bouwen, is welkom bij Backend developer. We gaan voor een boeiende mix van theorie en praktijk aangevuld met online leren via Moodle. Engels is de voertaal in de sector en komt zeer regelmatig aan bod.
Wat verwachten wij van onze cursisten?
- Correctheid (afspraken, deadlines, omgaan met mensen, ...)
- Open staan voor feedback. Dit is zeer belangrijk. Zonder feedback ga je immers niet vooruit in het leren.
- Een grote mate van zelfstandigheid. Onze docenten zijn er om jou bij te staan en te coachen. Je dient ook al doende te leren, niet alleen door te luisteren.
- Bijkomend verwachten we probleemoplossend denken en een goede samenwerking met je stageplaats en je mede-cursisten
Wat bieden wij?
Een praktijkgerichte opleiding met veel kansen op werk onder leiding van ervaren docenten in een stimulerende leeromgeving.
Deze opleiding Backend Developer mag je volgen als je minstens 18 jaar bent of als je voldaan hebt aan de leerplicht.
Toelatingsvoorwaarden
Je bent in het bezit van een diploma Hoger Secundair Onderwijs bij voorkeur in een algemene of technische richting.
Je moet slagen voor de intake voorafgaand aan de start van de opleiding.
Om je diploma door te sturen: klik hier.
Extra info
Breng je eigen laptop mee naar de les. Je hebt een krachtig werkinstrument nodig om vlot te kunnen werken en oefenen zowel thuis als in de klas.
Op 1 juli 2023 publiceren we hier de hard- en software gids voor 23-24.
In onze opleidingen bieden we online cursusmateriaal aan. Dit is een bewuste ecologische keuze.
Liever een uitgeprinte cursus? Je kan beroep doen op de printservice en thuisbezorging door partner Universitas. Deze service is niet inbegrepen in het inschrijvingsgeld.
Wat na de opleiding Backend Developer - voltijdse dagopleiding
Na de opleiding Backend Developer kan je (zelfstandig) aan de slag als junior ontwikkelaar. Je leert bij on the job en zal snel doorgroeien naar senior indien je goed bent in je vak.
Let op, ook soft skills zijn belangrijk. Samenwerken, deftig kunnen presenteren, jezelf verkopen als consultant, ... Het is meer dan programmeren alleen.
Wil je graag all-round worden, dan kan je na het succesvol beëindigen van de opleiding backend developer nog inschrijven voor Frontend developer.
Locatie & lesdata
Adres: Oude Baan 2, 2800 Mechelen
Eerste jaar | Start | Einde | Duur | |
---|---|---|---|---|
maandag | 9:00 | 16:30 | 1 jaar | |
dinsdag | 9:00 | 16:30 | 1 jaar | |
woensdag | 9:00 | 16:30 | 1 jaar | |
donderdag | 9:00 | 16:30 | 1 jaar | |
vrijdag | 9:00 | 16:30 | 1 jaar |
Deze gegevens zijn informatief en kunnen wijzigen. Neem contact met jouw campus bij vragen.
- € 2040.00
- 1 jaar (totaal 884u)
Prijs
Excl | Incl | |
---|---|---|
Kostprijs voor deze opleiding (1ste jaar) | €1685.95 | €2040.00 |
Bespaar op je opleiding
- kmo-portefeuille (thema: Beroepsspecifieke competenties)
- opleidingscheques
We hebben alle kortingen en voordelen gebundeld op één handige pagina. Ga naar overzicht.
kmo-portefeuille
Erkend dienstverlener
MO* | KO** |
---|---|
€1348.76 | €1180.17 |
* Middelgrote onderneming
** Kleine onderneming
Meer info vind je op onze pagina van de kmo-portefeuille.