Duur en data
Locatie
  • Campus Antwerpen
Kenmerken opleiding
Broodjeslunch en drankenpauze voorzien
Drankpauze en broodjeslunch

Omgaan met klachten en moeilijke klanten: waarom zou je deze opleiding volgen?

i.s.m.

Hoezeer je als onderneming ook mag uitblinken in klantgerichtheid, vroeg of laat krijg je toch te maken met een klacht of een moeilijke klant. Door dit op een positieve manier aan te pakken kan een klacht uitmonden in een grotere klantentevredenheid en maak je van een lastige klant je trouwste supporter.

Hoe je dat doet, leggen we je uit in de opleiding Omgaan met klachten en moeilijke klanten. We staan stil bij de verschillende aspecten van klachten en geven je concrete tips om er op een constructieve manier mee om te gaan. We werken het liefst met je eigen voorbeelden uit de dagelijkse praktijk.

Leren omgaan met klachten

Als onderneming kan je klachten of moeilijke klanten niet vermijden, hoe goed je ook je best doet. Maar onthoud: elke klacht is een kans om de klant alsnog tevreden te stellen en de relatie te versterken. Bovendien kan een klacht wijzigen op een probleem in je organisatie. Zo is een klacht een opportuniteit tot verbetering, want uit elke klacht valt er wel iets te leren.

Er bestaan enkele basistips om op een positieve manier met klachten en lastige klanten om te gaan. In eerste instantie toon je begrip voor de klant en luister je aandachtig naar zijn verhaal. Je neemt elke klacht best serieus. In tweede instantie schrijf je de klacht nauwkeurig op. Vraag desnoods verheldering of extra informatie. Vervolgens zoek je naar de oorzaak van de klacht en hoe je deze zo snel mogelijk kan oplossen. Zoek een oplossing waarmee je de klant opnieuw tevreden stemt, of nog beter: één die zijn verwachtingen overtreft. Zo kan je een hechte klantrelatie opbouwen.

De laatste stap wordt vaak vergeten, maar is even belangrijk als de vorige: service en nazorg. Bezorg de klant een attentie en contacteer hem één of twee weken na de klacht met de vraag of de klacht goed is afgehandeld. Zo toon je interesse en betrokkenheid. Je zal zien dat het wonderen doet op vlak van klantentevredenheid en klantentrouw!

Over de opleiding omgaan met klachten en moeilijke klanten

In de opleiding 'omgaan met klachten en moeilijke klanten' leer je op een constructieve manier met klachten omgaan. We geven je heel wat praktische tips om te reageren op klachten en lastige klanten.

Deze opleiding is erkend voor 3u permanente vorming door het BIV (Beroepsinstituut van vastgoedmakelaars).

Beroepsinstituut van vastgoedmakelaars

Programma

i.s.m.

Na deze opleiding, kan je:

  • Op een constructieve manier kijken naar klachten;
  • Concreet reageren op klachten.

Voor wie?

i.s.m.

Doelgroep

Deze opleiding is uitermate interessant voor onthaalmedewerkers, commerciële medewerkers, andere KMO-medewerkers en zelfstandigen die wel eens met klachten te maken hebben en deze op een positieve manier willen benaderen.

Locatie & lesdata

i.s.m.

Adres: Borsbeeksebrug 32, 2600 Berchem

DatumUur
vr 25/08/202309:30 - 12:30 / 13:00 - 16:00

Deze gegevens zijn informatief en kunnen wijzigen. Neem contact met jouw campus bij vragen.

  • € 363.00
  • 2 sessies (totaal 6u)
  • Drankpauze en broodjeslunch

Adres: Borsbeeksebrug 32, 2600 Berchem

DatumUur
vr 24/11/202309:30 - 12:30 / 13:00 - 16:00

Deze gegevens zijn informatief en kunnen wijzigen. Neem contact met jouw campus bij vragen.

  • € 363.00
  • 2 sessies (totaal 6u)
  • Drankpauze en broodjeslunch

Adres: Borsbeeksebrug 32, 2600 Berchem

DatumUur
vr 26/04/202409:30 - 12:30 / 13:00 - 16:00

Deze gegevens zijn informatief en kunnen wijzigen. Neem contact met jouw campus bij vragen.

  • € 363.00
  • 2 sessies (totaal 6u)
  • Drankpauze en broodjeslunch

Incompany training op maat van je bedrijf?

We bezorgen je graag een offerteOfferte

Docenten

i.s.m.
Sabine Thielemans

Sabine Thielemans was meer dan 22 jaar actief als advocate gespecialiseerd in ondernemersrecht, eerst als partner in een groter Brussels kantoor, de laatste zeven jaar als één van de oprichtsters van een eigen nichekantoor. Altijd lag de focus op proactief en oplossingsgericht werken: contractenrecht en contractmanagement maakten dus deel uit van de dagelijkse praktijk. Dat alles combineerde zij met publicaties over en lesopdrachten in alternatieve geschiloplossing, communicatie en onderhandelen bij de Odisee Hogeschool, de Brusselse Balie en opleidingen in-company
Begin 2022 maakte Sabine de switch naar business en legal consulting en training bij BrandStory: binnen haar vakgebied begeleidt zij trainingen en coachingtrajecten op maat van de ondernemer en blijft zij doceren aan verschillende hogescholen (Odisee, Thomas More).

Prijs

i.s.m.
ExclIncl
Kostprijs voor deze opleiding€300.00€363.00

Bespaar op je opleiding

  • kmo-portefeuille (thema: Personeelsmanagement)
  • opleidingscheques

We hebben alle kortingen en voordelen gebundeld op één handige pagina. Ga naar overzicht.

kmo-portefeuille

Erkend dienstverlener
MO*KO**
€240.00€210.00

* Middelgrote onderneming

** Kleine onderneming

Meer info vind je op onze pagina van de kmo-portefeuille.

Ook interessant voor jou

i.s.m.
Bekijk alle opleidingen

Assertiviteit op het werk

/6 sessies (totaal 18u)

  • Campus Antwerpen
  • Campus Leuven
  • Of op jouw locatie
€726.00€600.00

Leidinggeven, een vak apart

/10 sessies (totaal 30u)

  • Campus Antwerpen
  • Campus Leuven
  • Of op jouw locatie
€1179.75€975.00

Masterclass sales

/10 sessies (totaal 30u)

  • Campus Antwerpen
  • BC Waasland
  • Campus Leuven
  • Of op jouw locatie
€1179.75€975.00

Loopbaancoach

/8 sessies (totaal 24u)

  • Campus Antwerpen
  • Campus Leuven
  • BC Waasland
  • Of op jouw locatie
€1058.75€875.00

Grondslagen van projectmanagement

/4 sessies (totaal 12u)

  • Campus Antwerpen
  • Campus Leuven
  • Of op jouw locatie
€665.50€550.00