Terug naar OpleidingenOpleidingen

S7 SCL binnen TIA Portal Deel 2

Deze opleiding leert u de SIMATIC S7-1500 te programmeren met een hogere programmeertaal. Aan de hand van complexere voorbeelden tonen we u de voordelen die een hogere programmeertaal u biedt.

S7 SCL binnen TIA Portal Deel 2: waarom zou je deze opleiding volgen?

Het Totally Integrated Automation Portal (TIA Portal) vormt de werkomgeving voor de geïntegreerde engineering met SIMATIC STEP 7 en SIMATIC WinCC.
Deze opleiding leert u de SIMATIC S7-1500 te programmeren met een hogere programmeertaal. Aan de hand van complexere voorbeelden tonen we u de voordelen die een hogere programmeertaal u biedt. Het doel van de cursus is de deelnemers te informeren over de syntax en de kracht van de ontwikkelomgeving van de programmeertaal Structured Control Language (SCL).
Tijdens de cursus zal u uw eigen SCL-programma’s ontwikkelen, in bedrijf nemen en testen, aslook nog een diagnose kunnen doorvoeren van de SCL-bouwstenen.

Programma

  • Complexe datatypes
  • Foutbehandeling in de bouwsteen
  • Omgang met SCL sources
  • SCL bouwstenen ontwikkelen voor geoptimaliseerde performance
  • Schrijven van bouwstenen die in een bibliotheek opgeslagen kunnen worden
  • Gebruik van array DB’s
  • Gebruik van arrays van multi-instances in SCL
  • Gebruik van tags met symbolische bouwsteennamen
  • Herbruikbare FC’s en FB’s in SCL ontwikkelen
  • Voorstelling van de uitgebreide instructieset van SCL
  • Gebruik van strings in SCL
  • Gebruik van de datatypes DB-ANY, ARRAY[*] en VARIANT in SCL
  • Ontwikkelen van universele bouwstenen met indirecte adressering met behulp van het datatype VARIANT
  • Uw eigen programma’s schrijven, in bedrijf nemen en testen
  • Verdieping van uw kennis aan de hand van praktische oefeningen aan het SIMATIC S7-1500 trainingsmodel

 

Voor wie

Doelgroep

  • Programmeurs
  • Inbedrijfname
  • Projectingenieurs
  • Engineering
  • Onderhoud

Voorkennis S7 SCL binnen TIA Portal Deel 1 vereist

  • Kort & krachtig

    Snelle en efficiënte cursussen, vanaf 1 sessie (3u) tot enkele weken, les overdag, ’s avonds of online, catering bij meerdere sessies.

  • Praktijkgericht

    Hands-on met focus op praktijk, direct toepasbaar, les van vakexperten uit het bedrijfsleven, eigen praktijkateliers & externe locaties bij partners in Vlaanderen.

  • Erkend door Vlaamse overheid

    KMO-portefeuille, premies sectorfondsen, attest van lesvolging, attestering / certificering bij verplichte bijscholingen.

Ook interessant voor jou

Bekijk alle opleidingen

S7 Deel 1

/6 sessies (totaal 20u)

  • Herentals (Actemium)
  • Aalter (Actemium)
  • Of op jouw locatie
incl € 1452,00
vanaf excl € 1200,00

S7 Praktijk 1

/2 sessies (totaal 7u)

  • Herentals (Actemium)
  • Aalter (Actemium)
  • Of op jouw locatie
incl € 484,00
vanaf excl € 400,00

PCS7 Systeemcursus

/12 sessies (totaal 39u)

  • Herentals (Actemium)
  • Of op jouw locatie
incl € 4138,20
excl € 3420,00

S7 Deel 2

/6 sessies (totaal 20u)

  • Aalter (Actemium)
  • Herentals (Actemium)
  • Of op jouw locatie
incl € 1452,00
excl € 1200,00

S7 Praktijk 2

/2 sessies (totaal 7u)

  • Aalter (Actemium)
  • Herentals (Actemium)
  • Of op jouw locatie
incl € 484,00
excl € 400,00