Start to beer voor horeca - met Sofie Vanrafelghem: waarom zou je deze opleiding volgen?
De laatste jaren vindt bier eindelijk zijn weg naar mooi gedekte tafels. Ook de vraag bij klanten naar meer speciale bieren stijgt. Daarmee komen echter ook heel wat twijfels en vragen: over de bierkeuze, het aantal bieren, de prijszetting, hoe ze juist te bewaren, serveren, en pairings met de gerechten. Bier is immers zeer verschillend van wijn. Master Beer Sommelier Sofie Vanrafelghem helpt je in deze workshop alvast op de weg. Schrijf je in en laat je inspireren door onze nationale trots!
Over de docent
Als Master Beer Sommelier traint Sofie Vanrafelghem horecalui van Dubai tot België en werkt ze als bierconsultant voor restaurants, brouwerijen en hotelscholen. Daarnaast heeft ze haar eigen rubriek in Het Laatste Nieuws en is ze de auteur van 5 bierboeken zoals 'Bier, vrouwen weten waarom' en 'Op café in Vlaanderen'. Verder is Vanrafelghem ook docent en jurylid op de gerenommeerde biercompetities World Beer Cup en Mondial de la Bière.
Ze is ook de bezieler van het Belgische Vrouwen en Bier-project, die de kloof tussen vrouwen en bier tracht te dichten. Voor haar werk ontving ze de award van Beste Culinaire Ambassadeur van Vlaanderen. In 2019 werkte ze als eerste biersommelier ooit mee aan de organisatie van het World Chefs Congress onder leiding van Frank Fol.
Programma
Sessie 1:
- Kennismaking met de huidige bierwereld
- Bierstijlen en biersoorten
- Bier op de kaart: selectie + aantal
- Vat of fles: voordelen en nadelen
- Variatie in stijl en smaak
Sessie 2:
- Correct serveren en schenken
- Smaakanalyse + kwaliteitscontrole
- Prijszetting - winstmarges
- Bewaring en stockbeheer
- Belang van temperatuur
Sessie 3:
- Foodpairing basics: algemene richtlijnen
- Concrete pairings tips & tricks
- Seizoen en streek
- Upselling technieken - storytelling
- Bierkelder: vintage bier
Voor wie?
Doelgroep
Deze opleiding is bestemd voor horecamedewerkers en -ondernemers die zich willen verdiepen in bier.
Extra info
De inschrijvingsprijs in inclusief bieren en hapjes (geen culinaire gerechten).
Locatie & lesdata
Datum | Uur | |
---|---|---|
ma 04/05/2020 | 18:00 - 22:00 | |
ma 11/05/2020 | 18:00 - 22:00 | |
ma 18/05/2020 | 18:00 - 22:00 |
Deze gegevens zijn informatief en kunnen wijzigen. Neem contact met jouw campus bij vragen.
- € 354.53
- 3 sessies
Prijs
Excl | Incl | |
---|---|---|
Kostprijs voor deze opleiding | €293.00 | €354.53 |
Bespaar op je opleiding
- kmo-portefeuille
- opleidingscheques
We hebben alle kortingen en voordelen gebundeld op één handige pagina. Ga naar overzicht.
kmo-portefeuille
Erkend dienstverlener
MO* | KO** |
---|---|
€234.40 | €205.10 |
* Middelgrote onderneming
** Kleine onderneming
Meer info vind je op onze pagina van de kmo-portefeuille.