Nathalie Verhaegen - Dat ik een diploma hondentrimmer kan voorleggen, is een extra troef - Syntra AB - Opleiding Hondentrimmer
Nathalie Verhaegen
Hondentrimmer

Dat ik een diploma hondentrimmer kan voorleggen, is een extra troef

Nathalie Verhaegen werd grootgebracht op een boerderij. Dat ze ‘iets met dieren’ zou doen, lag voor de hand. Via een vriendin leerde ze het beroep hondentrimmer kennen – de interesse was gewekt. “Ik googelde naar opleidingen hondentrimmer en kwam bij Syntra AB terecht. Dichtbij, betaalbaar en met veel aandacht voor praktijk. Precies wat ik zocht.”

Met de paplepel meegekregen

Haar liefde voor dieren kreeg Nathalie van thuis uit mee. "Ik ben opgegroeid op de boerderij en was altijd omgeven door verschillende dieren. Zo leerde ik op jonge leeftijd om hun gedrag beter in te schatten.” Nathalie deed eerst allerlei andere dingen voor ze de stap zette naar het beroep dat echt bij haar past. “Een vriendin van mij had een hondentrimsalon. Toen ik haar een keer hielp, is de vonk overgeslagen.”

Het vak van hondentrimmer is een vrij beroep waarvoor je geen specifieke opleiding of diploma nodig hebt. Toch is dat sterk aangeraden om je kennis te staven en vertrouwen uit te stralen. “Ik vind dat men een diploma of gelijkgestelde werkervaring zou moeten verplichten. De meeste mensen gaan er ook van uit dat hondentrimmers gediplomeerd zijn, terwijl dat vaak niet het geval is. Je bent tenslotte met scherpe scharen en andere instrumenten in de weer.”

Voor Nathalie bestond er geen twijfel over: ze zou het beroep hondentrimster alleen uitvoeren mét een diploma op zak. “Mensen beginnen er vaak zonder de juiste kennis of ervaring aan. Het beroep wordt dan vaak onderschat.”

Vakken als anatomie en EHBO kregen we van een dierenarts. Alles wat te maken had met gedrag werd gegeven door een hondengedragstherapeut. Allemaal professionals die hun beroep door en door kennen.

Intensieve maar waardevolle opleiding hondentrimmen

Nathalie schreef zich in 2020 in bij Syntra AB voor de voltijdse dagopleiding hondentrimmer waar je na één jaar afstudeert. “Het was best intensief. Boven op de klassikale lessen komen nog opdrachten, stage en een eindwerk. We zaten toen in het begin van de coronacrisis waardoor bepaalde lessen online werden gegeven. Voor mij persoonlijk was het theoretisch gedeelte het moeilijkst. Let wel, dat is echt onmisbaar. Maar het was lang geleden dat ik nog had moeten blokken.”

De opleiding omvat verschillende modules, telkens gegeven door leerkrachten met een andere achtergrond en expertise. “Vakken als anatomie en EHBO kregen we van een dierenarts. Alles wat te maken had met gedrag werd gegeven door een hondengedragstherapeut. Allemaal professionals die hun beroep door en door kennen.”

Wat Nathalie vooral waardeerde, was de praktijkgerichte insteek van de opleiding. “Ik weet dat er online opleidingen zijn voor hondentrimmer waar je niet aan de slag gaat met dieren, terwijl die praktijkervaring net onmisbaar is. Bij Syntra AB was de verhouding tussen theorie en praktijk ideaal. Je krijgt de kans om de leerstof meteen toe te passen.”

Van start-up naar klantenstop

Nathalie startte direct na haar cursus hondentrimmer met haar eigen zaak: Dog’s Delight. Eerst in Zoersel, vandaag in Oostende. “Na pakweg 2,5 jaar zat mijn agenda vol en moest ik een klantenstop inlassen. Omdat ik recent verhuisd ben naar Oostende, ben ik min of meer van nul moeten beginnen. Waar ik fier op ben, is dat sommige klanten mee verhuisd zijn, ondanks de afstand. Dat is het mooiste compliment dat je kunt krijgen.”

Klanten weten Dog’s Delight goed te vinden. Nathalie voert actief promotie via haar eigen website, sociale media, flyers. Ze twijfelt er niet aan dat het in Oostende net zo goed zal lopen als in Zoersel. “Eens mensen je kennen en tevreden zijn, loopt het vanzelf goed. Dat ik een diploma kan voorleggen is een extra troef. Bovendien had ik dit nooit gekund zonder de opleiding en uitgebreide stage bij een supergemotiveerde hondentrimster met veel ervaring. Er komt zoveel bij kijken dat je niet in je eentje kunt leren. Ik ben ook iemand die structuur nodig heeft, en een beetje druk op de ketel.”

Andere hondenopleidingen

Wat Nathalie is bijgebleven: hetgeen je tijdens de les misschien wat minder interesseert, blijkt in de praktijk anders uit te draaien. “Sommige rassen en technieken lagen mij tijdens de opleiding niet zo goed, terwijl ik daar nu net de meeste voldoening uithaal. Dankzij de opleiding kan ik mijn klanten beter informeren. Ik herken bepaalde huidaandoeningen of problemen, en verwijs mensen dan door naar de dierenarts. Dat appreciëren ze enorm.”

Met een aantal jaren ervaring op zak, is de leerhonger er nog altijd: ze wil zich verder bekwamen als hondeninstructeur. “Ik volg momenteel de opleiding hondeninstructeur en overweeg daarna nog een opleiding hondengedrag. Die sluiten allebei mooi aan bij wat ik nu doe. Ik wil dat een trimbeurt een leuke ervaring is voor de hond. Ik hoor soms van klanten dat ze speciaal naar mij komen omdat hun hond elders angstiger is of zelfs bijt. Hoe meer inzicht in het gedrag van honden en in hun lichaamstaal, hoe beter ik mijn beroep kan uitvoeren. Het moet ook klikken tussen mij en de hond. Fantastisch om te zien hoe sommige honden na een paar trimbeurten in de positieve zin veranderen”.

Voor Nathalie is het zo klaar als een klontje: als je met dieren omgaat, is een opleiding cruciaal om dat in de best mogelijke omstandigheden te doen. Het is dé reden waarom klanten voor Dog’s Delight kiezen.

Bekijk alle opleidingen met dieren bij Syntra AB

Bij Syntra AB verandert het aanbod regelmatig. Klik op de knop om al onze dierenopleidingen te bekijken.

Alle dierenopleidingen