Eigen bloemenzaak starten: hoe praktijk en bedrijfsbeheer helpen
“Als student werkte ik in een bloemenwinkel, echt tof vond ik dat”, vertelt Emelie. “Mijn papa is trouwens ook florist. In die zin heb ik het wel meegekregen van thuis uit.”
Toch duurde het nog een tijdje voor Emelie in zijn voetsporen zou treden. “Ik heb hogeschool geprobeerd, verschillende richtingen zelfs. Lager onderwijs, sociaal werk ... het lag mij niet. Te theoretisch, te veel blokken, te weinig omhanden – letterlijk.”
Ze googelde naar opleidingen voor florist en belandde op de website van Syntra AB. Ze wilde florist worden. In 2017 begon ze de dagopleiding: een hele dag les op maandag, in combinatie met drie dagen stage. “Ik wist toen al dat ik een zaak wou oprichten. Daarom volgde ik tegelijk de opleiding bedrijfsbeheer op woensdagavond. Dat was indertijd verplicht, maar ik ben sowieso blij dat ik het gedaan heb. In het middelbaar had ik niets over economie of ondernemerschap geleerd. Die cursus heeft mij geholpen om te denken als een zelfstandige.”


















