Sociaal contact en administratie
Ingrid hield altijd al van menselijk contact en administratie. “Bij mijn eerste job in een callcenter kwam veel klantcontact kijken, maar de hele dag bellen was toch niks voor mij. Ik heb er wel veel geleerd, en kon er mijn talenkennis inzetten en mijn Frans bijspijkeren.”
Van bellen in Zaventem ging het naar customer service in Roosendaal. “Ik werkte bij een bedrijf in de biotechnologie. Na een tiental jaar wou ik toch dichter bij huis werken. Zo ben ik bij een kmo beland die actief was in import en export, opnieuw op de klantendienst.”
Met haar zin voor detail, zorgde Ingrid ervoor dat alles administratief vlotte. Maar ze had een broertje dood aan sales. “Ik hield niet van het commerciële, de focus op zoveel mogelijk geld verdienen. Het was een vrij eng wereldje ook.”


















